Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
50-lecie Zespołu Szkół Morskich w Kołobrzegu – uroczystość z udziałem wiceministra edukacji
Maciej Kopeć Podsekretarz Stanu w MEN w piątek, 26 maja br., wziął udział w uroczystych obchodach 50-lecia powstania Zespołu Szkół Morskich im. Polskich Rybaków i Marynarzy w Kołobrzegu.
Podczas uroczystości jubileuszowych wręczono odznaczenia dla zasłużonych nauczycieli. Nie zabrakło również wielu wspomnień o chwilach spędzonych w szkole.
Również tego dnia Centrum Nawigacyjne otrzymało imię Stanisława Szymańskiego, pierwszego dyrektora szkoły. Po pokazie musztry, w ramach jubileuszu w porcie głównym odsłonięta została rzeźba Małego Rybaka – ku czci absolwentów szkoły.
Szkoła morska w Kołobrzegu została formalnie powołana w 1945 roku jako Liceum Rybackie. Wtedy nie rozpoczęła ona jeszcze swojej faktycznej działalności. Ta idea stała się faktem, gdy Janusz Burakiewicz, minister żeglugi podpisał 1 marca 1967 roku rozporządzenie powołujące do życia Technikum Rybołówstwa Morskiego w Kołobrzegu.
Istotny dla szkoły był 1992 rok. Przeobrażenia gospodarcze, w tym nastająca prywatyzacja, dotknęły również sektor morski. Czując nowe trendy w ekonomii i przyszłym zatrudnieniu jej absolwentów, szkoła zmienia autorski program nauczania w klasach nawigacyjnych. Zaprzestano kształcenia nowych roczników dla potrzeb rybołówstwa, a nastawiono się na przyszłą wszechstronność zawodową i zaczęto kształcić techników nawigatorów. Rok później szkoła zmienia swoją nazwę i od tej pory funkcjonuje jako Zespół Szkół Morskich.
Obecnie w szkole kształci się blisko 500 uczniów. Placówka uczy w ramach czterech kierunków: technik eksploatacji portów i terminali, technik nawigator morski, technik logistyk oraz technik mechanik okrętowy.
Szkoła dysponuje najnowocześniejszym sprzętem np. pracownią symulatorów siłowni okrętowych, laboratorium map elektronicznych i łączności morskiej. Placówka otrzymała też certyfikat Szkoły Przyjaznej Rodzinie.
Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu ukończyło kilka tysięcy absolwentów, którzy pracują u polskich i zagranicznych armatorów, pływając po morzach całego świata.
Szkoła na stałe zrosła się z kołobrzeskim krajobrazem. Uczniowie w charakterystycznych mundurach przemierzający ulice miasta nie dziwią już jego mieszkańców. Nieustannie jednak wzbudzają sensację wśród turystów.
W piątkowej uroczystości udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, parlamentarzyści, władze samorządowe oraz przedstawiciele branży morskiej.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2017/05/29
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe