Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
W szkole jest regulamin przydzielania pracownikom i nauczycielom środków ochrony indywidualnej, odzieży i obuwia. Regulamin ten przewiduje wypłatę ekwiwalentów za zakup ww. odzieży. W regulaminie tym nie ma zawartej informacji w jaki sposób traktować nauczycieli zatrudnionych np. 4/18 na wf? Czy pracodawca powinien wypłacić temu nauczycielowi ekwiwalent w wysokości proporcjonalnej do wymiaru etatu, czyli jeśli n-l na 18/18 wf ma 400 zł. to ten n-l zatrudniony na 4/18 powinien otrzymać 88,89 zł.? Czy powinien otrzymać kwotę w pełnej wysokości? Ponieważ wf ma w 4 dniach w tygodniu i zużycie jego jest podobne, czy w regulaminie dopuszczalny jest zapis pracownikom zatrudnionym w niepełnym wymiarze czasu pracy okresy ekwiwalent wypłaca się proporcjonalnie do wymiaru etatu?
Ekwiwalent powinien być wypłacony w pełnej wysokości bez względu na wymiar zatrudnienia, tak samo jak odzież czy obuwie przysługuje w całości na danym stanowisku. Pracodawca może natomiast wydłużyć okres ich użytkowania w zależności od wymiaru zatrudnienia, dokonując odpowiednich zapisów w regulaminie. Przewidywane okresy użytkowania odzieży i obuwia roboczego ustala pracodawca na podstawie art. 2378 § 1 kodeksu pracy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W związku z rekomendacjami gminy dot. koronawirusa - odwołano wszystkie zaplanowane wycieczki w tym zagraniczne. Jednakże nauczyciel, który organizował wyjazd za granicę wziął 3 dni urlopu bezpłatnego- mianowicie prywatnie pojechał za granicę w miejsce występowania wirusa z częścią uczniów, która także pojechała prywatnie. Przyszły także rekomendacje z Sanepidu, które wyraźnie mówią, że takie osoby powinny po powrocie zostać w domu przez okres 14 dni. Pytanie moje czy dyrektor może pracownika odesłać na kwarantannę i na jakiej podstawie? Co z wynagrodzeniem osoby będącej na kwarantannie z polecenia dyrektora? Jeżeli dyrektor nie wyśle pracownika na kwarantannę a on sam tak zdecyduje - co z wynagrodzeniem za ten okres ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Uczeń nauczany indywidualnie od kilku lat w naszej szkole został przeniesiony przez rodziców do innej placówki w ciągu roku szkolnego (wskazanie medyczne). Kilku nauczycielom zmieni się wymiar zatrudnienia z 18/18 na 17/18. Czy mogę przydzielić im godziny w świetlicy (dwoje podpisało stosowną zgodę w kwietniu 2015r), czy uzupełniać w każdym tygodniu tą jedną godzinę zastępstwem doraźnym, czy jest jakieś inne rozwiązanie. Proszę o wskazanie możliwości w tej sytuacji.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik znalazł inną pracę pozostając nadal w zatrudnieniu z naszą firmą. Pracodawca nie wyraża zgody na odejście za porozumieniem stron (pracownik jest potrzebny na jakiś okres). W jaki (zgodny z przepisami) sposób pracownik może rozwiązać stosunek pracy z obecnym pracodawcą aby na przestrzeni 7 dni rozpocząć nową pracę (taki wymóg postawił nowy pracodawca)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przepracował w danej szkole 40 lat chce odejść na emeryturę Jaka należy mi się odprawa pieniężna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przed podjęciem pracy w szkole pracował w firmie. Zgubił lub nie posiada świadectwa pracy. Nie ma możliwości przedstawienia świadectwa pracy w celu obliczenia stażu pracy do nagrody jubileuszowej. Posiada z ZUS zaświadczenie w którym jest informacja o czasie zatrudnienia i informacja że była to praca na cały etat. Czy taki dokument może być uwzględniony podczas naliczania stażu pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe