Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pracuję w szkole specjalnej mam ukończone studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki, uczę w klasach, gdzie są uczniowie z autyzmem. Czy to prawda, że oligofrenopedagogika nie wystarczy do pracy z ww uczniami?
Kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki dają uprawnienia wyłącznie do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie (w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz w stopniu głębokim. Zatem, jeśli uczeń ze spektrum autyzmu ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność sprzężoną – czyli autyzm + niepełnosprawnośc intelektualna – to tenże oligofrenopedagog może prowadzic z tym uczniem indywidualne zajęcia rewalidacyjne w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Natomiast, jeśli uczeń autystyczny jest w normie intelektualnej – to oligofrenopedagog nie ma uprawnień, by z nim pracować.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielce należy się zasiłek na zagospodarowanie, która rozpoczęła pracę jako nauczyciel po raz pierwszy w przedszkolu w 2014 r., ale wcześniej pracowała poza oświatą?
- 13 kwietnia 2014r. nauczyciel na swój wniosek w trybie art. 23 ust.1 pkt.1 Karty Nauczyciela rozwiązał stosunek pracy. W roku 2015 nauczyciel uzyskał wiek uprawniający do świadczenia kompensacyjnego i z dniem 30 września 2015r. nauczyciel jest na nauczycielskim świadczeniu kompensacyjnym. Od 14 kwietnia 2014r. do chwili obecnej nauczyciel nie pracował. Nauczyciel wnioskuje o trzymiesięczną odprawę emerytalną. Czy należy mu wypłacić odprawę emerytalną? Jaka jest podstawa prawna regulująca wypłatę takiej odprawy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy mogę w arkuszu organizacyjnym przydzielić nauczycielowi edukacji wczesnoszkolnej dodatkowe godziny zajęć z wych. fizycznego, plastyki, muzyki, komputerowych w innych klasach I-III?
- Czy na podstawie nowego rozporządzenia o kwalifikacjach przedmiotu EDB może uczyć osoba po studiach podyplomowych z BHP?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor może na piśmie ustalić wicedyrektorowi czas pracy w poszczególnych dniach w ramach tzw. dyżuru dyrektorskiego i jaką podstawę prawną zastosować? Jak zdyscyplinować wicedyrektora do wychodzenia z pracy o np.15.30, a nie o 14.30?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe