Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki dają uprawnienia wyłącznie do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie (w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz w...

PORADA PRAWNA

02 stycznia 2018 Zatrudnianie (kodeks pracy)

Pracuję w szkole specjalnej mam ukończone studia podyplomowe z oligofrenopedagogiki, uczę w klasach, gdzie są uczniowie z autyzmem. Czy to prawda, że oligofrenopedagogika nie wystarczy do pracy z ww uczniami?

Kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki dają uprawnienia wyłącznie do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi intelektualnie (w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym oraz w stopniu głębokim. Zatem, jeśli uczeń ze spektrum autyzmu ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność sprzężoną – czyli autyzm + niepełnosprawnośc intelektualna – to tenże oligofrenopedagog może prowadzic z tym uczniem indywidualne zajęcia rewalidacyjne w wymiarze 2 godzin tygodniowo. Natomiast, jeśli uczeń autystyczny jest w normie intelektualnej – to oligofrenopedagog nie ma uprawnień, by z nim pracować.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT