Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Rezygnacja ze stanowiska dyrektora szkoły nie powoduje rozwiązania stosunku pracy. Dyrektor jest zatrudniony w szkole jako nauczyciel; na wskazany okres powierzone mu zostało...

PORADA PRAWNA

Dyrektor szkoły zamierza zrezygnować z funkcji dyrektora szkoły z końcem grudnia 2015r. Od 1 stycznia zostaje nauczycielem dla którego zgodnie z jego kwalifikacjami nie ma godzin. Czy nowy dyrektor zwalnia go? Czy były dyrektor - nauczyciel dyplomowany otrzymuje odprawę?

Rezygnacja ze stanowiska dyrektora szkoły nie powoduje rozwiązania stosunku pracy. Dyrektor jest zatrudniony w szkole jako nauczyciel; na wskazany okres powierzone mu zostało stanowisko dyrektora. Po odwołaniu ze stanowiska (bez względu na przyczynę) powraca na poprzednie stanowisko - nauczyciela. Nowy dyrektor nie może zwolnić nauczyciela w trakcie roku szkolnego. Może to zrobić dopiero z jego końcem (3-miesięczne wypowiedzenie), zgodnie z przepisami Karty Nauczyciela.

 

 

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT