Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w szkole podstawowej musi być powoływany społeczny inspektor pracy? W szkole zatrudnionych jest 40 nauczycieli i 7 pracowników obsługi. Wśród pracowników jest 5 członków ZNP.
Szkoła powinna posiadać pracownika służby bhp, wg mojej opinii, powinien w niej również działać społeczny inspektor pracy. Utworzenie w szkole służby bezpieczeństwa i higieny pracy jest obowiązkowe.Dla dobra uczniów, pracowników szkoły oraz bezpieczeństwa szeroko pojętego, wskazane jest, by w szkole funkcjonowały służby, o których mowa w pytaniu (w tym SIP). Nie jest tu istotne, ilu pracowników szkoły należy do ZNP.Społeczne organy kontroliSpołeczną kontrolę przestrzegania prawa pracy, w tym przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, sprawuje społeczna inspekcja pracy.Organizację, zadania i uprawnienia społecznej inspekcji pracy oraz zasady jej współdziałania z Państwową Inspekcją Pracy i innymi państwowymi organami nadzoru i kontroli określają odrębne przepisy.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (ze zm.), w szczególności art. 185, § 1, 2.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy osoba posiadająca tytuł zawodowy licencjata, ukończone studia na kierunku edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych w specjalności edukacja plastyczna spełnia wymagania w zakresie kwalifikacji do nauczania przedmiotu wiedza o kulturze w szkole ponadgimnazjalnej?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od 1.09.2012 r. publiczna szkoła podstawowa funkcjonować będzie pod skrzydłami fundacji. Czy fundacja jako organ prowadzący może decydować o tym, że nauczyciel bez kwalifikacji do nauczania danego przedmiotu będzie tego przedmiotu uczył bez występowania o zgodę do kuratorium?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Uprzejmie proszę o informację w następującej sprawie. W oddziale przedszkolnym jest zatrudniona nauczycielka na zastępstwo za nauczycielkę, która przebywała na urlopie macierzyńskim, a obecnie na urlopie uzupełniającym. Nauczycielka, która jest zatrudniona na zastępstwie, uległa wypadkowi w pracy i przebywa na zwolnieniu lekarskim. W czasie zwolnienia lekarskiego mija termin jej zatrudnienia, ponieważ wraca nauczycielka, za którą była zatrudniona. Czy zatrudnienie nauczycielki zatrudnionej na zastępstwo mija zgodnie z zawartą umową chociaż przebywa na zwolnieniu lekarskim i czy szkoła ma zapłacić nauczycielce za zwolnienie lekarskie po terminie jej zatrudnienia? Uprzejmie dziękuję za pomoc i bardzo proszę o dokładną informację.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy przewodniczący Rady Rodziców (w szkole nie ma Rady Szkoły) może podpisać umowę z firmą ubezpieczającą uczniów czy taką umowę musi podpisać dyrektor? Zaznaczam, że to Rada Rodziców wybiera ubezpieczyciela.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc w interpretacji zapisów z Karty Nauczyciela i Prawa oświatowego dotyczących zatrudniania osób do prowadzenia zajęć rozwijających zainteresowania, nie posiadających uprawnień pedagogicznych w szkole niepublicznej. Czy za każdym razem trzeba uzyskać na takie zatrudnienie zgodę kuratora, np. instruktor gry w szach y- chcemy prowadzić na terenie szkoły takie zajęcia i zatrudnić osobę na umowę zlecenie. Napomnę że jesteśmy placówką niepubliczną.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe