Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole
Temat: realizacja podstawy programowej
JAsia
dyrektor
16-09-2011 21:12
W jaki sposób kontrolujecie realizację podstawy programowej? Moja koleżanka wprowadziła specjalne miesięczne karty rozliczania godzin przez nauczycieli w poszczególnych klasach. Uważam, że to dobry pomysł, ale czy ktoś z Was ma może jakieś inne ciekawe rozwiązanie?

Cytat_d Cytat_g
dyrek02
dyrektor
25-09-2011 21:02
To dobre rozwiązanie. Ja też tak robię. Zliczam godziny i "pilnuję", aby w cyklu kształcenia "wyrobić" wymaganą liczbę godzin. Poza tym to jest też element nadzoru. Moi nauczyciele języka polskiego dają mi też informacje jakie lektury omawiali w danej klasie, to jest dobre i przydatne, szczególnie gdy zmieni się nauczyciel.

Cytat_d Cytat_g
Agaata1
dyrektor
01-10-2011 18:11
Stosuję karty do monitorowania ilości godzin realizacji podstawy programowej, ale są to karty na każde półrocze. Na ten rok wymyśliłam dla klas trzecich SP i gimnazjum przegląd dzienników z kolejnych trzech lat, żeby przeanalizować realizację treści. Na pewno nie zrobię tego w odniesieniu do wszystkich przedmiotów, bo byłaby to syzyfowa praca. Ale może 3 - 4 przedmioty dam radę.

Cytat_d Cytat_gCopyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT