Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Pytanie dotyczy nauczycielki, która w okresie stażu na kolejny stopień awansu zawodowego przebywała najpierw na zwolnieniu lekarskim, później na urlopach: macierzyńskim, rodzicielskim i uzupełniającym. Proszę o potwierdzenie, czy urlop uzupełniający powinniśmy w tej sytuacji potraktować na równi z urlopem wypoczynkowym i nie wliczać czasu jego trwania do liczby dni, o które wydłuża się okres trwania stażu?
W przypadku nieobecności nauczyciela w pracy z powodu pozostawania w stanie nieczynnym, czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby, zwolnienia z obowiązku świadczenia pracy lub urlopu innego niż urlop wypoczynkowy i urlopy, o których mowa w ust. 5a, trwającej nieprzerwanie dłużej niż miesiąc, staż ulega przedłużeniu o czas trwania tej nieobecności. W przypadku nieobecności dłuższej niż rok nauczyciel jest obowiązany do ponownego odbycia stażu w pełnym wymiarze. Okres urlopu wypoczynkowego i urlopu wypoczynkowego uzupełniającego jest okresem odbywania stażu.
Podstawa prawna: USTAWA z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 967, 2245), w szczególności art. 9d.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W przedszkolu niepublicznym prowadzonym przez osobę fizyczną będącą organem prowadzącym odbywa się postępowanie kwalifikacyjne oraz egzaminacyjne ws. awansu zawodowego. Organ ten wystawia zaświadczenie o akceptacji, a także akt awansu zawodowego. Jakie pieczątki i gdzie powinny znaleźć się na tych dokumentach?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel mianowany w dniu 9 września złożył wniosek o rozpoczęcie stażu na nauczyciela dyplomowanego. Plan rozwoju zawodowego został złożony 11 października 2016 r. - czy w tym wypadku odmowa rozpoczęcia stażu powinna nastąpić w drodze decyzji administracyjnej? Czy jak, w przypadku nauczyciela stażysty złożenie planu po terminie nie skutkuje odmową?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciele, którzy rozpoczęli awans zawodowy 01.09.2017 r. na mianowanych i dyplomowanych powinni sporządzić aneksy do planów rozwoju zawodowego, dostosowujące do wymagań, jakie powinien spełniać nauczyciel na konkretny stopień awansu?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy będzie uczestniczył w pracach komisji egzaminacyjnej na stopień nauczyciela mianowanego. Posiedzenie komisji odbywa się w trakcie godzin pracy nauczyciela w szkole. Pytanie: na jakiej podstawie prawnej nauczyciel wnioskuje o umożliwienie udziału w pracach komisji? Czy dyrektor jest zobowiązany umożliwić nauczycielowi udział w egzaminie bez żadnego podania od nauczyciela? Czy zastępstwa za nieobecnego nauczyciela będą zastępstwami płatnymi?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- W roku szkolnym katecheta rozpoczął awans zawodowy w szkole podstawowej w klasach I-VI. Dekretem biskupa został przeniesiony do innej placówki. Będzie uczył religii w zespole placówek oświatowych min. gimnazjum. Jakie obowiązują go procedury w celu kontynuacji awansu zawodowego w nowej placówce?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe