Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Takie rozwiązania są nieprawidłowe. W szkołach feryjnych prowadzenie zajęć w soboty (w ramach projektu unijnego, kółek zainteresowań) jest dopuszczalne, gdy podlega na...

PORADA PRAWNA

20 listopada 2021 Prawo oświatowe

Czy szkoła może organizować kółka zainteresowań w soboty? Czy zajęcia dodatkowe w ramach projektu unijnego mogą się odbywać w soboty?

Takie rozwiązania są nieprawidłowe. W szkołach feryjnych prowadzenie zajęć w soboty (w ramach projektu unijnego, kółek zainteresowań) jest dopuszczalne, gdy podlega na odrabianiu zajęć planowanych od poniedziałku do piątku, zgodnie z § 5 ust. 5 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. z 2017 r., poz. 1603). Ponadto planowanie pracy dla nauczycieli w soboty w innych przypadkach narusza regulacje o ich czasie pracy oraz skutkuje obowiązkiem udzielenia innego całego dnia wolnego (art. 42c ust. 1 i 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2021 r., poz. 1762).

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT