Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który opracował program autorski musi poprosić o opinię metodyka, jeżeli zawarł ten program podczas realizacji awansu na nauczyciela dyplomowanego?
Jednym z wymagań, jakie musi spełnić nauczyciel mianowany ubiegający się o stopień awansu nauczyciela dyplomowanego jest opracowanie i wdrożenie programu działań edukacyjnych, wychowawczych, opiekuńczych lub innych związanych odpowiednio z oświatą, pomocą społeczną lub postępowaniem w sprawach nieletnich (§ 8 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, Dz. U. z 2013 r., poz. 393). Rozporządzenie nie nakłada obowiązku uzyskania opinii metodyka w związku z takimi działaniami nauczyciela. Nadto na podstawie art. 22a ust. 1 i 6 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm. w przypadku wdrażania programu nauczania, nauczyciel jest zobowiązany przedstawić go dyrektorowi; następnie dyrektor zasięga opinii rady pedagogicznej i zatwierdza program. Również u.s.o. nie wymaga przedstawienia przez nauczyciela opinii metodyka dotyczącej programu nauczania. Taką opinię nauczyciel, który opracował program autorski, może przedstawić na zasadzie dobrowolności.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy od września 2022 r. mogłabym rozpocząć staż na stopień awansu nauczyciela mianowanego? W 2019 r. uzyskałam stopień nauczyciela kontraktowego, po ukończeniu stażu trwającego rok. Od 1 kwietnia 2020 r. przebywałam na urlopie macierzyńskim. 31 sierpnia została zakończona umowa o pracę w poprzedniej placówce. Od 1 lutego 2021 r. do 31 marca 2021 r. pracowałam na podstawie umowy zlecenia ucząc matematyki. Kolejną umowę o pracę otrzymałam 1 kwietnia 2021 r. i trwa ona do 31 lipca 2022 r.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Staż na nauczyciela dyplomowanego rozpocząłem 1 IX 2010r jako nauczyciel języka polskiego. Od 1 IX 2011 objąłem stanowisko dyrektora szkoły, oczywiście stażu nie przerwałem. Kiedy będę mógł złożyć wniosek o postępowanie kwalifikacyjne?
Pozdrawiam
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który rozpoczął pracę 6 listopada 2023 r., (a nie 1 września) w tym dniu staje się nauczycielem początkującym i po 2 latach od tej daty ma być oceniany?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy studentka VI roku studiów teologicznych jednolitych magisterskich ma kwalifikacje do nauczania przedmiotu? Czy może zacząć przygotowanie do zawodu? Z jakiego artykułu KN powinna być zatrudniona? Czy należy się jej dodatek wiejski – czy pod względem płacowym traktujemy ją jako pracownika z kwalifikacjami?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wzór pozytywnej oceny dorobku zawodowego dla nauczyciela ubiegającego się o awans na nauczyciela kontraktowego.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe