Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNYPoradnik

Drukuj DRUKUJ

Standard E3 – Audyt wewnętrzny

  Praktycznie przy każdych znormalizowanych procedurach istnieje funkcja audytu wewnętrznego. Jest to sytuacja, w której przygotowujemy się do oglądu, czy inaczej audytu zewnętrznego. Wydawałoby się, że jest to proste zadanie. Jedynym problemem jest osoba audytora, która powinna mieć odpowiednie przygotowanie w tym względzie (a to niestety kosztuje i to wcale nie tak mało) . Natomiast obowiązek audytu wewnętrznego mają te jednostki, w których kwota przychodów/dochodów lub rozchodów/wydatków przekroczy wysokość 40.000.000 zł. Oznacza to, że szkoły i placówki są zwolnione z tego obowiązku. Ale pamiętajmy, że absolutnie nie zwalnia to dyrektora z obowiązku systematycznego monitorowania realizacji kontroli zarządczej w swojej placówce.

  Gdyby któryś z dyrektorów chciał taki audyt u siebie przeprowadzić, to ma do dyspozycji niezwykle cenne wskazówki w formie konkretnych pytań w Liście kontrolnej nr E3.
 

Pełna treść dostępna dla zarejestrowanych użytkowników portalu.


 

Zaloguj   Kup abonament

Data: 2011/08/10

 

Dokumenty:

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2023 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT