Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 9d ust. 5 i 5a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. zwolnienia lekarskie i urlop macierzyński wydłużają...

PORADA PRAWNA

05 lutego 2019 Awans zawodowy

Zwracam się do Państwa z pytaniem dotyczącym awansu zawodowego. Nauczyciel rozpoczął staż na nauczyciela dyplomowanego 1 września 2017r., 27 lutego 2018r. uległ wypadkowi w drodze do pracy i przebywał na zwolnieniu lekarskim, po tym zwolnieniu kontynuował zwolnienie lekarskie w związku z ciąża. Nauczyciel 23 września 2018 r. rozpoczął urlop macierzyński. Z dniem 29 grudnia 2018 r. urlop macierzyński został przejęty przez męża nauczycielki a ona rozpoczęła urlop wypoczynkowy i powróciła do pracy z dniem 17 stycznia 2019r. Proszę o podanie daty zakończenia stażu na nauczyciela dyplomowanego, czy teczka tego nauczyciela ma być wg "starych" przepisów?

Na podstawie art. 9d ust. 5 i 5a ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2018 r., poz. 967 ze zm. zwolnienia lekarskie i urlop macierzyński wydłużają staż o 10 miesięcy i 2 dni, czyli można przewidywać że zakończy się 2 lipca 2021 r. Wniosek o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego wraz z załącznikami nauczyciel składa według nowych zasad, określonych w § 9 ust. 1 i 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli, Dz.U. z 2018 r., poz. 1574. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT