Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy jest zgodne z prawem zatrudnienie w jednej placówce córki na stanowisku głównej księgowej, a matki na stanowisku starszej księgowej?
Jeżeli placówka jest prowadzona przez jednostkę samorządu terytorialnego, do pracowników w niej zatrudnionych będą miały zastosowanie przepisy ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych.
Zgodnie z art. 26 ustawy, małżonkowie oraz osoby pozostające ze sobą w stosunku pokrewieństwa do drugiego stopnia włącznie lub powinowactwa pierwszego stopnia oraz w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli nie mogą być zatrudnieni m.in. w szkołach i placówkach prowadzonych przez JST, jeżeli powstałby między tymi osobami stosunek bezpośredniej podległości służbowej.
Jeżeli więc pracownicy placówki podlegają ustawie o pracownikach samorządowych oraz między matką a córką zachodzi stosunek bezpośredniej podległości służbowej (bezpośrednim przełożonym matki jest jej córka), to sytuacja taka jest niezgodna z prawem.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy psychologowi,pedagogowi w ramach obowiązującego pensum można przydzielić prowadzenie innych zajęć np. logopedycznych do których ma kwalifikacje? Proszę o podstawę prawną.
- Nauczyciel ma ukończone studia magisterskie na kierunku pedagogika, specjalność: pedagogika resocjalizacyjna, z przygotowaniem pedagogicznym. Dodatkowo ma ukończony kurs kwalifikacyjny (w 2008 r.) z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej. Czy taka osoba posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela pedagoga w publicznej szkole podstawowej?
- Proszę o informację jaką umowę należy zawrzeć z nauczycielem, który realizuje zajęcia dydaktyczne w szkole zaocznej dla dorosłych?
Na co dzień ten sam nauczyciel naucza w dziennym technikum, obie szkoły wchodzą w skład jednego zespołu szkół.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem zmuszona do zwolnienia pracownika obsługi z przyczyn ekonomicznych (redukcja etatów).Pracownik ma 59 lat i 40 lat pracy. Czy będzie mu przysługiwało świadczenie przedemerytalne niezależnie od wieku po wcześniejszym zarejestrowaniu się jako bezrobotny w urzędzie pracy i czy ten okres pobierania zasiłku będzie Mu się wliczał do stażu pracy.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- od 1 września 2016 roku utworzono przedszkole publiczne które wchodzi w skład zespołu szkol (szkoła podstawowa , gimnazjum i przedszkole). Nauczycielka pracująca w szkole podstawowej na niepełnym etacie 16/18, będzie zatrudniona w przedszkolu na 6/22. Czy można z nauczycielem zawrzeć 1 umowę i uśrednić pensum? czy mają to być 2 osobne umowy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe