Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY



Komunikaty MEiN

Zapraszamy, weź udział w debacie o przyszłości edukacji!

Gorące dyskusje i wizje przyszłości edukacji na portalu naszaedukacja.men.gov.pl

 

W czerwcu, poprzez portal naszaedukacja.men.gov.pl, ruszyły dyskusje dotyczące polskiej edukacji i jej przyszłości. Nauczyciele, rodzice, uczniowie, samorządowcy, przedstawiciele trzeciego sektora, każdy może wyrazić swoje poglądy biorąc udział w debatach i sondach oraz proponując własne pomysły na tematy nowych debat i sond.

Wnioski z toczonych debat będą stanowić podstawę merytoryczną programu III Kongresu Polskiej Edukacji, który odbędzie się w ostatni weekend sierpnia (29-30 sierpnia) w Katowicach.

– Wiele nas różni, ale i wiele łączy. Jedni są zwolennikami np. oceny opisowej, inni mówią: po co nam to? Jedni chcą większego udziału rodziców w życiu szkoły, drudzy – woleliby go minimalizować. Dlaczego się o to nie „pokłócić”? Właśnie po to stworzyliśmy tę platformę wymiany myśli i poglądów – tłumaczy minister edukacji. – To nie tylko portal. To miejsce dyskusji wirtualnej i realnej. Nasz cel to zbliżyć do siebie najważniejsze środowiska, które tworzą szkołę: nauczycieli, rodziców, uczniów, samorządy – dodaje.

W dyskusji szukamy obszarów i postulatów, które łączą wszystkie te środowiska, coś na czym można budować.

Użytkownicy mogą angażować się na kilka sposobów. Jednym z nich jest wzięcie udziału w organizowanych na portalu debatach.

Przykłady debat:

→ Jak budować dobrą współpracę rodziców z nauczycielami?

→ Po co nam oceny?

→ Jak mądrze korzystać z technologii w szkole?

→ Jakiej szkoły chcemy w XXI wieku?

→ Dobry dyrektor, czyli jaki?

→ Co to znaczy dobry nauczyciel?

→ Jakich umiejętności potrzebuje absolwent wchodzący w dorosłe życie?

→ Jak skutecznie uczyć języków obcych?

→ Jakie narzędzia będzie wykorzystywał uczeń i nauczyciel w szkole przyszłości?

oraz wiele innych, ważnych i cennych tematów.

„Nasza Edukacja” oferuje użytkownikom możliwość różnorodnego zaangażowania. Interakcje z innymi użytkownikami możliwe są poprzez udział w debatach i ankietach. Katalog debat nie jest zamknięty. Użytkownicy mogą sami proponować kolejne tematy. Przykładem takich inspiracji ze strony użytkowników są m.in. debaty: „Jak ułatwić start zawodowy młodym nauczycielom?” oraz „Jak skutecznie uczyć języków obcych?”

Strona umożliwia też poznawanie najlepszych oddolnych inicjatyw zmieniających edukację z całej Polski i świata oraz lekturę wartościowych publikacji, badań i przewodników na temat oświaty. Co więcej, każdy z użytkowników portalu może proponować nie tylko tematy debat, ale i ankiet oraz przykłady wartościowych inicjatyw i publikacji. Aby wziąć udział w dyskusji trzeba się zalogować, aby portal przeglądać – nie.

Portal jest częścią większego projektu „Nasza Edukacja”, mającego na celu zaangażowanie całego społeczeństwa w rozmowę o polskich szkołach. Powstał w wyniku prac Zespołu ds. Strategii przy Minister Edukacji Narodowej, we współpracy z Instytutem Badań Edukacyjnych.

Dyskusje w ramach projektu „Nasza Edukacja” wspiera zespół moderatorów, składający się z przedstawicieli trzeciego sektora, praktyków oraz ekspertów w obszarze edukacji.

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej 

Data: 2015/07/31

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT