Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Wystartowała 6. Letnia Akademia „Demokracja w szkole”
– Podstawą społeczeństwa obywatelskiego jest współpraca – powiedziała Ewa Dudek podczas otwarcia Letniej Akademii „Demokracja w szkole”.
Letnia Akademia jest wspólnym projektem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ośrodka Rozwoju Edukacji, Rady Europy i Europejskiego Centrum Wergelanda. Adresowana jest do edukatorów (3-osobowe delegacje w składzie: dyrektor i nauczyciel z tej samej szkoły oraz przedstawiciel organizacji pozarządowej lub stowarzyszenia rodziców) przede wszystkim z państw objętych programem Partnerstwo Wschodnie.
To już 6. edycja Letniej Akademii. W poniedziałek odbyła się jej inauguracja. W uroczystości wzięła udział wiceminister edukacji – Ewa Dudek. Z tej okazji do Warszawy przyjechało 30 edukatorów, m.in. z Rosji, Armenii, Gruzji, Ukrainy i Białorusi.
– Dla rozwijających się demokracji, powstanie społeczeństwa obywatelskiego ma zasadnicze znaczenie. Jego początek bierze się z wartości, z którymi dzieci i młodzież stykają się w szkole – powiedziała Ewa Dudek.
Letnia Akademia inicjuje i rozszerza współpracę pomiędzy uczestniczącymi krajami poprzez wymianę doświadczeń i przykładów dobrych praktyk w obszarze edukacji obywatelskiej i edukacji o prawach człowieka. Akademia przygotowuje także edukatorów do praktycznego realizowania i wdrażania w szkołach „dobrych doświadczeń” w ww. zakresie wypracowanych przez Radę Europy. Przeszkoleni uczestnicy pełnią rolę multiplikatorów i promują zasady demokracji i praw człowieka w działaniach realizowanych w ich środowiskach.
Szósta już edycja Akademii (Warszawa – Sulejówek, 11 – 19 lipca 2015 r.) jest poświęcona edukacji obywatelskiej i edukacji o prawach człowieka.
– Państwa obecność i uczestnictwo w Letniej Akademii to dowód na to, że chcecie budować demokratyczne społeczeństwa, kształtować postawy obywatelskie i umacniać prawa człowieka – dodała wiceminister edukacji.
Zajęcia w ramach Letniej Akademii będą trwały tydzień. Program pobytu i szkoleń uwzględnia również zwiedzanie Warszawy oraz międzynarodowy wieczór przygotowany przez uczestników, w trakcie którego prezentować będą kulturę i zwyczaje swoich państw.
Warto podkreślić, iż Letnia Akademia zdobywa uznanie w międzynarodowym środowisku zajmującym się wdrażaniem edukacji obywatelskiej i edukacji o prawach człowieka w systemach edukacyjnych. Od 2012 r. Rada Europy w oparciu o wypracowany w Polsce model organizuje podobne szkolenie dla edukatorów z państw Bałkanów Zach. (w Czarnogórze).
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2015/07/13
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe