Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Wiceminister Urszula Augustyn w Małopolsce
Spotkanie z wiceprezydentem Krakowa, dyrektorami małopolskich wydziałów oświaty, harcerzami, przedszkolakami oraz z uczniami – uczestnikami kolonii – to główne punkty pobytu wiceminister edukacji w Małopolsce.
Urszula Augustyn – Pełnomocnik Rządu ds. bezpieczeństwa w szkołach, wiceminister edukacji będzie reprezentowała MEN na wtorkowym wyjazdowym posiedzeniu rządu w Krakowie.
Wizytę w Małopolsce zaczęła w poniedziałek od rozmowy z Katarzyną Cięciak – zastępcą prezydenta Krakowa do spraw edukacji i sportu.
Później spotkała się z uczestnikami i wychowawcami półkolonii w Świetlicy Terapeutycznej SOS Pijarów oraz dziećmi i młodzieżą, które biorą udział w zajęciach organizowanych przez harcerzy z ZHP – Chorągiew Krakowska. –Kiedyś też byłam harcerzem, bardzo cenię tę działalność. Wiem, ile wymaga pracy i poświęcenia – zdradziła wiceminister.
Urszula Augustyn odwiedziła również wychowanków Przedszkola Samorządowego nr 14 z oddziałami specjalnymi dla dzieci z autyzmem oraz oddziałem integracyjnym. Podziękowała kadrze za pracę i zaangażowanie.
W siedzibie małopolskiego kuratorium oświaty minister Augustyn spotkała się z dyrektorami wydziałów oświaty z kilkunastu powiatów Małopolski oraz z przedstawicielami policji. Rozmowa dotyczyła bezpieczeństwa w szkołach oraz programu rządowego Bezpieczna+.
Celem programu jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa uczniów w szkole i poza nią – powiedziała minister. Chcemy udoskonalić procedury, opracować i wdrożyć rozwiązania, dzięki którym będzie w szkole bezpieczniej – dodała.
Program „Bezpieczna+” będzie realizowany w latach 2015-2018. Już w tym roku (2015) na realizację programu rząd przeznaczy 15 mln zł. Na każdy kolejny rok (2016, 2017, 2018) zostanie przeznaczone po 20 mln zł.
Program jest komplementarnym działaniem w stosunku do realizowanego już rządowego programu na lata 2014–2016 „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”.
Więcej informacji o programie TUTAJ
Ostatnim punktem poniedziałkowej wizyty w Małopolsce jest spotkanie z dziećmi i ich opiekunami, w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2015/08/17
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe