Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Uwaga media. Zapowiedź konferencji – podsumowanie EuroSkills 2018
W środę, 10 października br. o godz. 11.00 w Warsaw Trade Tower (Warszawa, ul. Chłodna 51, 35 piętro) Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska weźmie udział w podsumowaniu Europejskiego Konkursu Umiejętności Zawodowych EuroSkills 2018.
Podczas spotkania szefowa MEN wspólnie z uczniami branżowych szkół uczestniczących w zawodach oraz ich trenerami podsumuje debiut Polski na olimpiadzie umiejętności zawodowych EuroSkills 2018 w Budapeszcie.
Agenda konferencji
00 – 11:15 – konferencja prasowa z udziałem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej oraz Pawła Poszytka, Dyrektora Generalnego Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.
15 – 11.45 – wręczenie nagród uczestnikom Euroskills.
00 – 13.30 – podsumowanie Europejskiego Konkursu Umiejętności Zawodowych w Budapeszcie Euroskills 2018 Program Konferencji Euroskills.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dziennikarzy.
Kontakt prasowy:
Anna Ostrowska, Rzecznik Prasowy MEN
tel. 783920628, mail: biuro.prasowe@men.gov.pl
Dodatkowe informacje:
W ostatnim tygodniu września br. w Budapeszcie odbyła się olimpiada umiejętności zawodowych – EuroSkills 2018. Polska debiutowała w tej prestiżowej imprezie, której głównym celem jest promocja edukacji branżowej.
W tym roku w olimpiadzie młodych profesjonalistów udział wzięło ponad 600 osób reprezentujących 28 krajów, a zawodników startujących w 37 konkurencjach dopingowało w halach Hungexpo ponad 80 tysięcy widzów.
Polskę reprezentowało 8 uczniów: Mateusz Dąbrowski i Przemysław Krasnodębski w mechatronice, Dawid Grodzki w konkurencji suchej zabudowy i gładzi tynkowych, Sylwia Leszczyńska we florystyce, Maciej Pisarek w gotowaniu, Robert Stachowiak we fryzjerstwie, Bartosz Trocha w murarstwie oraz Tymoteusz Dubiński startujący w konkurencji pokazowej – ciesielstwie.
Największy sukces spośród naszych reprezentantów odniósł Maciej Pisarek, który w zawodach kucharzy zdobył prestiżowy laur – Medallion de Excellence (Medal Doskonałości).
Przygotowania i start Polski w EuroSkills (podobnie jak w globalnym WorldSkills) koordynowała, na mocy decyzji Ministerstwa Edukacji Narodowej, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Na FRSE spoczywał obowiązek wyłonienia zawodników oraz ekspertów, którzy reprezentowali nasz kraj. FRSE odpowiedzialna jest również za przygotowanie narodowych konkursów kompetencji zawodowych stanowiących eliminacje do konkursów w skali europejskiej i światowej. W dniach 27-29 września minister Anna Zalewska była gościem Euroskills, kibicując naszym zawodnikom podczas konkursu.
Data: 2018/10/09
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe