Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Spektakularny sukces polskich młodych naukowców na EUCYS 2015 w Mediolanie
Sukces Polaków w prestiżowym Konkursie Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej!
Polska już od 21 lat bierze udział w konkursie – z imponującymi sukcesami. Jednak takiego wyniku dawno nie odnotowaliśmy. Polskę reprezentowały w tym roku cztery projekty – wszystkie zostały nagrodzone! Z kilkudziesięciu krajów biorących udział w Konkursie Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS), pod względem liczby zdobytych dotąd nagród, lepsi od nas są tylko Niemcy.
Jedna z trzech głównych pierwszych nagród oraz nagroda honorowa została przyznana projektowi „Badanie zachowania pojedynczych i sprzężonych oscylatorów typu on-off na przykładzie oscylatora butelkowego”. To dzieło siedemnastoletnich fizyków: Michała Bączyka i Pawła Czyża. Michał i Paweł są uczniami 3. klasy XIV LO im. S. Staszica w Warszawie.
Jedna z trzech drugich nagród oraz nagroda specjalna trafiły do Dominiki Bakalarz – osiemnastoletniej matematyczki z Opola oraz Joanny Jurek – dziewiętnastoletniej biochemiczki z Piotrkowa Trybunalskiego. Dziewczyny przygotowały projekt „Origami BioBandage – Multipotencjalny bioimplant oparty na nanowłókninie o powierzchni zmodyfikowanej przez komórki macierzyste”. Joanna jest absolwentką I LO im. B. Chrobrego w Piotrkowie Trybunalskim, Dominika – absolwentką III LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Opolu.
Nagrody specjalne uzyskały także projekty:
- „Badanie zależności pomiędzy anomalią temperatury na Ziemi i wybranymi cechami aktywności słonecznej” Pauliny Drożak (18 l.). Paulina jest uczennicą trzeciej klasy III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie.
- „Badanie wpływu działania olejków eterycznych na wybrane mikroorganizmy bakteryjne i grzybowe pod kątem zastosowania jako środki ochrony roślin” Sary Berent (19 l.). Sara to absolwentka III LO im. Marynarki Wojennej w Gdyni.
Konkurs Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS) to prestiżowy i bardzo trudny konkurs organizowany przez Komisję Europejską dla nastolatków, którzy zajmują się nauką.
Podczas corocznych finałów EUCYS około 100 nastoletnich naukowców z kilkudziesięciu krajów prezentowało prace z różnych dziedzin. Udział w konkursie może stać się początkiem światowej kariery akademickiej. Najlepsi młodzi uczeni Europy mają okazję zdobyć prestiżowe nagrody i zaproszenia na staże w czołowych europejskich ośrodkach badawczych.
Tegoroczny finał konkursu rozpoczął się 17 września 2015 r. w stolicy Lombardii – Mediolanie. Autorzy 103 ambitnych uczniowskich projektów badawczych prezentowali swoje naukowe dokonania w ramach tegorocznego EXPO. W poniedziałek 21 września ogłoszono wyniki konkursu.
Za rok finały EUCYS odbędą się w Brukseli. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci na zgłoszenia projektów badawczych do kolejnej edycji czeka do końca listopada.
Finały Polskiej Edycji EUCYS odbędą się wiosną w warszawskim Centrum Nauki Kopernik w ramach Festiwalu Młodych Badaczy ODKRYCIA.
Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Data: 2015/09/25
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe