Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
List MEN do samorządowców w sprawie podwyżek dla nauczycieli
Ministerstwo Edukacji Narodowej skierowało 22 lutego br. list do samorządowców, w którym zaapelowało o jak najszybszą wypłatę podwyższonych wynagrodzeń nauczycieli. W liście podpisanym przez wiceministra edukacji Macieja Kopcia podkreślono, że samorządy w 2019 r. mają już przekazane 2 raty subwencji oświatowej (do 25 lutego otrzymają trzecią ratę na marzec w podwójnej wysokości) i mogą niezwłocznie wypłacić nauczycielom podwyżki wynagrodzeń z wyrównaniem od 1 stycznia.
Przypominamy, że tegoroczna subwencja oświatowa jest o 6,6% wyższa w stosunku do poprzedniego roku. W kwocie subwencji oświatowej na 2019 r. zostały uwzględnione nowe zadania oświatowe oraz zmiany zakresu obecnych zadań. Jednym z nich jest podwyższenie wynagrodzeń dla nauczycieli o 5% od 1 stycznia 2019 roku z uwzględnieniem skutków przechodzących na rok 2019 podwyżek wynagrodzeń dla nauczycieli wdrożonych od 1 kwietnia 2018 r. Środki na podwyżki wynagrodzeń nauczycieli zostały zagwarantowane w dochodach jednostek samorządu terytorialnego, w tym w subwencji oświatowej. Jest ona wyższa od ubiegłorocznej o ponad 2,8 mld złotych.
W liście do samorządów podkreślono konieczność ponownego sprawdzenia poprawności danych statystycznych, które zostały przyjęte do wyliczeń części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2019.
Od 1 marca 2019 r. nie będzie funkcjonowało dotychczasowe tzw. stare SIO. Od tego momentu jedynym źródłem danych o systemie oświaty, używanych także - począwszy od roku 2020 - na potrzeby podziału części oświatowej subwencji ogólnej, będzie zmodernizowane tzw. nowe SIO. Niezmiernie istotne jest więc, aby w nowym systemie informacji oświatowej znajdowały się kompletne i zgodne ze stanem faktycznym dane. Tylko rzetelnie przekazane za pośrednictwem nowego SIO informację zagwarantują prawidłowe ustalanie kwoty część oświatową subwencji ogólnej dla poszczególnych jednostek samorządu terytorialnego.
Treść listów dostępna na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej: https://www.gov.pl/web/edukacja/list-men-do-samorzadowcow-w-sprawie-podwyzek-dla-nauczycieli
Data: 2019/02/22
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe