Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
Komunikaty MEiN
Festiwal „Piosenka, uśmiech i my” z udziałem minister edukacji
Joanna Kluzik-Rostkowska wzięła w sobotę udział w II Festiwalu Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my” w warszawskim Amfiteatrze Bemowo. Występy uczestników oglądała również Ewa Kopacz, Prezes Rady Ministrów, a także Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.
Minister edukacji, która objęła Festiwal honorowym patronatem podziwiała śpiewających, tańczących i grających na różnych instrumentach utalentowanych młodzi artystów. – Jestem pod wrażeniem waszych umiejętności, pokazujecie, że nie tylko umiecie śpiewać i tańczyć, ale również doskonale się przy tym bawić – powiedziała.
Szefowa MEN rozmawiała z rodzicami, opiekunami, dziećmi, młodzieżą i innymi osobami z festiwalowej publiczności. Na stoisku MEN można było obejrzeć bezpłatne podręczniki: Nasz Elementarz (I klasa SP) i „Nasza Szkoła” (II klasa SP), również w wersji dostosowanej do potrzeb uczniów niepełnosprawnych.
II Festiwal Zespołów Dziecięcych „Piosenka, uśmiech i my” otworzyła piosenka w wykonaniu zespołu „Zalesiańskie Nutki” ze Szkoły Podstawowej im. Wspólnej Europy w Zalesiu Górnym. W zespole śpiewają uczniowie uczęszczający do klas od I do V. Wszyscy spotykają się w kółku muzycznym, gdzie oprócz ćwiczenia śpiewu, uczą się grać także na flecie prostym. Są wśród nich też soliści biorący udział w konkursach wokalnych, na których zdobywają nagrody. Założycielka zespołu, Grażyna Babińska przez wiele lat śpiewała w chórze Filharmonii Narodowej.
Swoje umiejętności zaprezentowały również zespoły: Big Band „Mała Volta” pod dyrekcją Wojciecha Kulczyckiego, Zespół Piosenki i Tańca „Pędziwiatry” z Łodzi, prowadzony przez Halinę Pędziwiatr-Karbowską, dziecięcy zespół wokalny „Wiolinki” z Tucholi, pod kierunkiem Marzeny Tyrańskiej. Wystąpiła także solistka ze Społecznego Ogniska Muzycznego z Warszawy Radości, prowadzonego przez Wandę i Krzysztofa Heering – Joanna Huba.
W repertuarze nie zabrakło również tradycyjnej muzyki ludowej. Prezentowali ją członkowie Zespołu Tańca Ludowego „Pruszkowiacy”, który powstał w 1979 roku z inicjatywy Danuty Jaśkiewicz, choreografa i pedagoga. Zespół osiągnął wysoki poziom artystyczny, czego dowodem są najwyższe nagrody na festiwalach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Program Zespołu wypełniają melodie, pieśni i tańce z regionów: łowickiego, warszawskiego, kurpiowskiego, kołbielskiego, rzeszowskiego, nowosądeckiego, krakowskiego, podhalańskiego, śląskiego, lubelskiego, kaszubskiego, jak również tańce narodowe (polonez, mazur, krakowiak, oberek), a także tańce zaczerpnięte z folkloru innych narodów tj. białoruskie, mołdawskie, ukraińskie i gruzińskie.
Podczas Festiwalu można było również podziwiać grupę dziecięco-młodzieżową HAND to HAND, która łączy taniec nowoczesny z elementami gimnastyczno – akrobatycznymi. Istnieje od 1988 roku, a znana jest z wielu koncertów z gwiazdami polskiej estrady, z licznych teledysków i udziału w programach telewizyjnych. Jej członkowie są zdobywcami licznych nagród festiwalowych, a także wielokrotnymi mistrzami Polski w Disco Dance Freestyle, Hip Hop, Show Dance, Mambo i Rock and Roll. Założyciel zespołu i jego kierownik – Jacek Sennewald to licencjonowany sędzia Polskiego Związku Tańca Sportowego i Polskiej Federacji Tańca oraz sędzia międzynarodowy International Dance Organization. HAND to HAND podczas dzisiejszego wydarzenia wystąpił z aktorami – Darią Iwan i Józefem Miką, którzy prowadzili cały koncert.
21 września to Światowy Dzień Orderu Uśmiechu – podczas tegorocznej edycji Festiwalu nie zabrakło również nawiązania do tego wydarzenia. W tym roku Order Uśmiechu został przyznany Piotrowi Fronczewskiemu. Ceremonię poprowadził Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Marek Michalak.
Kierownictwo muzyczne Festiwalu objęła Barbara Kolago. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Muzyczny Krąg i Dzielnica Bemowo m.st. Warszawy.
Data: 2015/09/18
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe