Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY



Komunikaty MEiN

Szlachetna paczka MEN

Jako Ministerstwo Edukacji Narodowej chcemy pokazać jak ważne jest dzielenie się z innymi – powiedziała szefowa MEN o „Szlachetnej paczce”.

Pracownicy Ministerstwa Edukacji Narodowej na czele z minister Anną Zalewską dołączyli do akcji „Szlachetna paczka”.

Na środowej konferencji prasowej, w której wzięli udział także wiceminister edukacji Teresa Wargocka oraz Piotr Cieszewski – ambasador „Szlachetnej paczki”, szefowa MEN zachęcała, aby w inicjatywę zaangażowało się jak najwięcej osób.

– Cieszę się i bardzo dziękuję wszystkim pracownikom za to, że po raz pierwszy dołączyliśmy do tej akcji. To ważne, aby pomagać. Dlatego zachęcam i apeluję do szkół oraz organizacji młodzieżowych, przyłączcie się. Jest jeszcze na to czas – mówiła minister Anna Zalewska.

Paczki od pracowników MEN trafią do dwóch rodzin: wielodzietnej, siedmioosobowej z okolic Warszawy i trzyosobowej z okolic Wałbrzycha. – To rodziny samotnych matek.To rodziny zdecydowały czego potrzebują, a my zawstydzeni szlachetnością młodych ludzi – wolontariuszy, dołączyliśmy do grona pomagających – mówiła minister edukacji.

Pomoc zawarta w paczkach od pracowników MEN i ministrów opiewa na wartość ponad siedmiu tysięcy złotych. Wśród artykułów przeznaczonych dla rodzin są żywność, pomoce szkolne, ubrania, a także m.in. opał, łóżko piętrowe i pralka.

– Całe MEN, wiedząc że miarą człowieczeństwa jest widzenie drugiego człowieka, reagowanie na jego życie, współtworzenie tego życia i współodpowiedzialność, zareagowało bardzo spontanicznie. Wszyscy zaangażowali się w przygotowanie paczek. Jako Ministerstwo Edukacji Narodowej chcemy pokazać jak ważne – w procesie wychowania młodych ludzi – jest dzielenie się z innymi – dodała Anna Zalewska. – Jest jeszcze chwila, aby wybrać rodzinę, która potrzebuje naszego serca, naszej hojności, naszej umiejętności dzielenia się i przygotować dla niej paczkę. Zachęcam: dołączcie do tej inicjatywy – apelowała szefowa MEN. 

„Szlachetna paczka” to ogólnopolski projekt, który już od 15 lat daje potrzebującym impuls do zmiany życia. Wolontariusze, Darczyńcy i Dobroczyńcy – Polacy jednoczą się, by zmieniać Polskę na lepsze.

„Szlachetna paczka” jest najbliżej potrzebujących, odkrywa ich trudne historie i dzieli z nimi momenty szczęścia. Jeszcze nigdy pomaganie tak bardzo nie zbliżało do siebie ludzi z różnych światów.

Pierwsza edycja Paczki odbyła się w 2000 r., kiedy grupa studentów duszpasterstwa akademickiego prowadzonego przez ks. Jacka Stryczka obdarowała 30 ubogich rodzin. W ubiegłym roku ponad 700 000 osób pomogło 19.580 potrzebujących rodzin.

Pomoc zawarta w paczkach opiewała na wartość 41,5 milionów złotych, a paczkę dla jednej rodziny przygotowywało średnio 36 osób!

Ze „Szlachetną paczką” można pomagać na wiele sposobów, więcej informacji na stronie www.szlachetnapaczka.pl

 

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Data: 2015/12/09

 
Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT