Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY

Komunikaty MEiN

Sukces polskich matematyków na mistrzostwach w Paryż

Trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale zdobyli reprezentanci Polski na XXX Międzynarodowych Mistrzostwach w Grach Logicznych i Matematycznych w Paryżu.

We Francji nasi zawodnicy rywalizowali w ośmiu kategoriach wiekowych i zawodowych. Wśród nich byli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealiści oraz studenci.

– Przed wyjazdem liczyłem na zdobycie 4-5 medali, dlatego ten wynik można uznać za sukces, tym bardziej, że żadna inna reprezentacja nie zdobyła trzech złotych medali – powiedział opiekun grupy doc. dr Janusz Górniak, prodziekan Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej. – Aż jedenastu innych zawodników naszej reprezentacji zajęło bardzo dobre miejsca w czołówkach swoich kategorii – dodał.

Złote medale wywalczyli:

Paulina Żeleźnik z wrocławskiej Szkoły Podstawowej nr 24 (kategoria CE –uczniowie klas trzecich szkół podstawowych);
Radosław Girul z wrocławskiego Gimnazjum nr 38 (kategoria C2 – gimnazjaliści);
Łukasz Bożyk – student matematyki na Uniwersytecie Warszawskim (kategoria L2 – studenci).

Międzynarodowe Mistrzostwa Francji w Grach Matematycznych i Logicznych, zwane także Mistrzostwami Świata, organizowane są w Paryżu od 1987 roku. Polska reprezentacja uczestniczy w nich od 1992 roku.